Esd Masa Özellikleri

ESD MASA ÖZELLİKLERİ :

MASA TABLASI : Maksimum 1200 x 2500 mm ölçüsünde imal edilmektedir. Bu aralıkta her ebatta masa tablası uygulaması yapılabilir. Masalarımızın kalınlığı 25 mm ile 30 mm arasındadır.

RAF SEÇENEKLERİ : Test ve ölçüm cihazlarınızı yüzeyden tasarruf ederek kullanabilirsiniz. Masa üstü ve masa altı raf seçenekleri mevcuttur. Bir bütün olarak kullanılan mono rafların taşıma kapasitesi 60 - 85 Kg’dır. Masanın genişliği arttıkça taşıma kapasitelerinde farklılık göstere bilir. Burum da rafın taşıma kapasitesini artıra bilmek için farklı çözümlerimiz bulunmaktadır. Masa altı raf seçeneği güç kaynakları gibi cihazların sadece çıkışların kullanabildiği gibi durumlarda masa Tablasının yüzeyinin gereksiz işgal edilmemesi için önerdiğimiz bir çözümdür.

AVADANLIK RAYLAR : Monte edilen ESD kutucuklarla istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz malzemelere her an ulaşabilmenizi sağlamaktadır.

DELİKLİ SAÇ : Estetik bir detay katması dışında üzerine eklenen tornavidalık, Pense ASKI APARATI gibi aksesuarlarla masada kullanılacak alet ve edevatların düzenli ve her an ulaşılabilir olmasına imkan verir. Masaya monte edilen Tekli , ikili ve üçlü ÇEKMECE grubumuz hem de masalardan bağımsız tekerlekli keson uygulamalarımız masalarımızda farklı depolama olanağı sağlamaktadır.

KABLO KANALI : Kablo kanalı grubumuzda sizin ihtiyacınız olan güç , kontrol , sinyal ve data girişleri bulunmaktadır. Konfigürasyon tamamen sizin tasarımınızdır. Elektrik bağlantıları firmamız tarafından yapılmaktadır.

AKSESUARLAR : Masa üzerine MONİTÖR APARATI ekleyerek her türlü monitörden yaptığınız ölçümleri izleyebilir, KLAVYE APARATI ekleyerek kumandayı sağlayabilir, HARİCİ AYDINLATMA ekleyerek ürününüzü netleştirebilir, BÜYÜTEÇ EKLEYEREK ürününüzü detaylı inceleyebilirsiniz. Masaya haricen eklenen AVADANLIK GRUBU ile ihtiyaç duyduğunuz malzemelere istediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Masalarımızda ESD TEKERLEK seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenek ile masaya hareket kabiliyeti kazandırılmakta ve masanın istenilen her yere rahatlıkla taşına bilmesi sağlanmaktadır. Kullanmakta olduğumuz ESD Tekerlek sistemleri masanızı istediğiniz yerde sabitleme imkanı veren kilitlenebilir mekanizmaya sahiptir.

ESD MASA DETAYLARI :

Masa ölçülerimiz minimum; 1200 mm, maksimum; 2500 mm olarak müşteri taleplerine göre yapılabilir.

Standart Masa Ölçülerimiz 120 x 80 x … H / 140 x 80 x … H / 160 x 80 x … H / 180 x 80 x … H / 200 x 80 x … H

Masanın metal iskeleti Masanın metal iskeleti; Yan kayıtları en az 1.5 mm sacdan, ayaklar en az 40x40 2 mm profilden tabla dayama ve takviye parçaları en az 30x30, 2 mm profilden, kablo kanalı ara kayıt bağlantıları en az 2 mm sacdan ayak dayama en az 40x60 2 mm profilden, kablo kanalı takviyesi en az 40x60 2 mm profilden imal edilmektedir.

Masaların yerden oturma yüksekliği; 75 cm'dir.

Masa tablaları 25 mm - 30 mm kalınlığı arasındadır.

Masa tablası ESD Laminat veya Antistatik Mat Örtülü olarak da imal edilmektedir.

Masa tablasının ESD yüzey direnci en fazla 106 - 109 ohm’dır. (IEC 61340-4-1 ' göre)

Masalarda Standart olarak 18 mm suntadan imal edilmiş 2 Adet Çekmece bulunmaktadır. İsteğe göre artırılabilir veya azaltılabilmektedir. Çekmeceler isteğe göre Metal olarak da yapılmaktadır.

Masa lamba yüksekliği yerden 180 cm'dir. Talep üzerine 2000 mm kadar da yapılabilir.

Raf Detayları:

İlk raf masa tablasından 30 cm yükseklikte olup 3 kademeli olarak 5 cm aralıklarla aşağı yukarı ayarlana bilmektedir.

İkinci raf masa tablasından 70 cm yükseklikte olup 3 kademeli olarak 5 cm aralıklarla aşağı yukarı ayarlana bilmektedir.

Raf derinlikleri 30 cm'dir. 30x30, 1.5 mm imal edilmektedir. Rafların taşıma kapasitesi; 50-70 kg arasındadır. Raf boyları (Soldan sağa) masa tablasından 14 cm küçüktür. (Ör. 180'lik masa tablasında raf boyu 166 cm'dir)

Masa raf üstü Suntası 18 mm kalınlığındadır.

Masa Elektrik Aksamı:

Standart masada kullanmış olduğumuz ürünler : 4 adet 220 V priz , 1 adet Acil Stop Butonu, 1 adet Rj11, 1 adet Rj45, 1 adet LED Aydınlatmadır. Elektrik aksamları artırıla bilir veya azaltıla bilmektedir.

Masa elektrik aksamında Schneider marka elektrik malzemeleri kullanılmaktadır.

NOT: Teknik Servis Masaları, ESD özelliksiz olarak da, imal edilebilmektedir !

...

ESD EL KİTABI OKU